Connect with us

Pomysł na biznes

Nietypowy pomysł na biznes. Wypożyczalnia członków rodziny i przyjaciół

Wiele osób marzy o założeniu własnej firmy, ale boją się, że nie uda im się wygrać z konkurencją. Rozwiązaniem tego problemu może być oferowanie rzadko spotykanych usług. Jeśli ktoś szuka niszy w biznesie, którą mógłby zapełnić, to warto brać przykład z Japończyków – w wymyślaniu nietypowych usług są bezkonkurencyjni. Jedną z nich jest wynajem członków rodziny.

Dodano

w dniu

Wypożyczalnia członków rodziny

Po co wynajmować rodzinę?

Na pewno są osoby, które może dziwić, że ktoś decyduje się na wynajem członka rodziny i zadają sobie w głowie pytanie – po co? Odpowiedź jest prozaiczna. Aby dobrze wypaść w oczach innych. Japończycy bardzo przejmują się opinią publiczną i wolą wynająć narzeczonego, którego przedstawią rodzicom, zamiast tłumaczyć się z bycia singlem. Jak można się domyślić, innych członków rodziny wynajmuje się w podobnym celu. Jeśli ktoś chce np. stworzyć  idealne wesele, a nie ma reprezentacyjnych rodziców, to aktorzy udający matkę lub ojca służą pomocą. Nie brakuje również chętnych na wynajem samych gości weselnych.

Popularny biznes?

Firm tego typu jest sporo, ale często różnią się zakresem usług. Wynajmowanie członków rodziny  to nie jest jedyna pozycja w ofercie. Można skorzystać nawet z osoby do przepraszania (czyli takiej, która w naszym imieniu kogoś przeprosi, gdy nam brakuje odwagi), a także do wspólnej drzemki.  Chińczycy dorównują Japonii w tworzeniu kreatywnych biznesów – w Chinach jest opcja wynajęcia osoby do stania za nas w korku. Jak to możliwe? Gdy stoimy w gigantycznym korku, to możemy zadzwonić po firmę, która wyśle do nas na motorze dwie osoby. Jedna osoba stanie w korku, a ta druga zabierze nas na motorze na wybrane miejsce. Prawda, że proste? Ta usługa może uratować kogoś w kryzysowej sytuacji, ale trzeba mieć na uwadze, że nie jest tania.

Pomysł na biznes. Escape room to nie tylko dobra zabawa, ale i prawdziwe pieniądze

Ale nie tylko w korkach stoją wynajmowani Chińczycy, bowiem przydają się także w kolejkach np. po bilety na koncert, a te bywają gigantyczne. Takie usługi świadczy m.in. firma Same Ole Line Dudes. Natomiast inna firma, Family Romance, oferuje wynajem przyjaciela. Jeśli nie masz z kim spędzić urodzin lub Walentynek, a chciałbyś się pochwalić udanym życiem towarzyskim na Facebooku, to Family Romance  jest idealnym rozwiązaniem.

Gdyby ktoś nie mógł uwierzyć, że naprawdę istnieją takie firmy i usługi, to zachęcamy do obejrzenia materiału video Kasi Meciński, wspólniczki znanego vlogera Krzysztofa Gonciarza. Kasia kilka dni temu udostępniła film o tym, jak sama skorzystała z usługi wynajęcia mężczyzny w średnim wieku. Film jest dostępny po angielsku, ale ma także polskie napisy.

JG

Zawodowo zajmuję się digital PR-em. Podczas zwiedzania miast najbardziej zachwycają mnie bilboardy, a reklamy telewizyjne dla mnie mogłyby trwać w nieskończoność. Przygotowuję się do zostania cyfrowym nomadą - pierwszym celem są Filipiny, o ile pokonam lęk przed pająkami. Na razie jest 1:0 dla pająków.

Popularne