Pozostań z nami

Marketing i sprzedaż

Wydarzenia marketingowe w listopadzie. Gdzie warto się pojawić?

Zbliża się listopad, a wraz z nim kolejne wydarzenia marketingowe. Przyjrzyjmy się terminarzowi listopadowych spotkań związanych z reklamą i marketingiem.

Joanna 🔎💻📝

Dodano

w dniu

IV Edycja Event Biznes, Warszawa

Konferencja Event Biznes podejmuje tematykę eventu, jako skutecznego narzędzia marketingowego. Uczestnicy mogą zapoznać się z różnymi sposobami organizowania eventów i z korzyściami, które z nich wynikają. Wydarzenie skierowane jest do fachowców odpowiedzialnych za działania marketingowe i pr-owe w firmach.

Kiedy: 7 listopada
Zapisy: http://eventbiznes2017.syskonf.pl

Akademia Marketingu, Kraków

Program konferencji zatytułowano “Obsługa klienta w internecie. Technologia w Customer Care“. Specjaliści marketingu opowiedzą, jakie sposoby na przyciągnięcie klientów będą królowały w niedalekiej przyszłości. Wśród prelegentów przedstawiciele znanych firm w branży, m.in. Brand24, ContentHouse, Social Sky, Sotrender, FreshMail.

Kiedy: 8 listopada
Zapisy: http://akademiamarketingu.edu.pl/bilety

Synergia narzędzi marketingowych, Warszawa

Warsztaty noszą tytuł “Jak nie zwariować w świecie nowoczesnego marketingu”. W ich trakcie zaprezentowanych zostanie 6 bloków tematycznych i 5 narzędzi marketingowych: targetowanie psychograficzne, targetowanie behawioralne, real time marketing, projektowanie rozwiązań z wykorzystanie Big Data na przykładzie Lojalności 3.0., monitorowanie mediów a strategia marketingowa.

Kiedy: 8 listopada
Zapisy: http://konferencje.pb.pl/konferencja/1081,synergia-narzedzi-marketingowych

E-biznes Festiwal, Kraków

Na stronie internetowej wydarzenia czytamy, że jest to bezpłatna konferencja prezentująca zagadnienia z obszaru IT, nowych mediów i marketingu internetowego w biznesie. W tym roku festiwal odbędzie się już po raz siódmy, a temat przewodni to “Analityka na dużym ekranie“. Podczas konferencji uczestnikom będzie przekazywana wiedza o tym, jak wdrożyć analitykę internetową w swojej firmie, jak analizować i optymalizować działania w Internecie, w jaki sposób możesz zwiększać sprzedaż w e-commerce dzięki analizie danych, a także dlaczego marketing i technologia to nierozerwalny związek.

Kiedy: 22 listopada
Zapisy: http://ebiznesfest.pl

VII Kongres Innowacyjnego Marketingu, Rzeszów

Wydarzenie skierowane jest do samorządowców, którzy chcą działaniami marketingowymi uzyskać wzrost zainteresowania regionem. Konferencja ma za zadanie poszerzać wiedzę przedstawicieli urzędów i pobudzić ich do tworzenia kreatywnych kampanii promocyjnych.

Kiedy: 30 listopada
Zapisy: http://www.podkarpackie.org.pl/regulamin-kongresu

Marketing Maraton, Warszawa

Mistrzowie marketingu po raz kolejny podzielą się wiedzą podczas marketingowego maratonu. Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak pozyskiwać klientów, zwiększać sprzedaż i rozwijać firmę dzięki nowym technologiom marketingowym. Prelegentami wydarzenia są znani i lubiani specjaliści, a wśród nich m.in. Michał Sadowski z Brand24, szkoleniowiec Artur Jabłoński i Anna Skórzyńska, właścicielka marki “Szumisie“.

Kiedy: 28 listopada
Zapisy: http://www.marketingmaraton.com

Mixx Awards, Warszawa

Mixx Awards jest konkursem, w którym biorą udział najlepsze kampanie marketingowe. Ze strony konkursowej dowiadujemy się, że warunkiem przystąpienia do konkursu jest zrealizowanie kampanii wykorzystującej co najmniej jeden kanał digital. W jury zasiada kilkadziesiąt osób ze świata digital marketingu, w tym Joanna Pawlak z Wirtualnej Polski, Anna Iller z Allegro, Olga Korolec z Grupy Onet, Izabela Pontus z Grupy Maspex, Marta Guzek z Google Poland i wielu innych.

Kiedy: 30 listopada
Zapisy: https://mixx-awards.pl/kup-bilety

Zawodowo zajmuję się digital PR-em. Podczas zwiedzania miast najbardziej zachwycają mnie bilboardy, a reklamy telewizyjne dla mnie mogłyby trwać w nieskończoność. Przygotowuję się do zostania cyfrowym nomadą - pierwszym celem są Filipiny, o ile pokonam lęk przed pająkami. Na razie jest 1:0 dla pająków.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany by dodać komentarz Logowanie

Dodaj komentarz

Marketing i sprzedaż

Marketplace od Facebook konkurencją dla Allegro?

Marketplace to platforma sprzedażowa na Facebooku. Od dawna dostępna jest za granicą, ale w Polsce pojawiła się dopiero kilka dni temu. Czy jest to realne zagrożenie dla Allegro?

Joanna 🔎💻📝

Dodano

w dniu

Marketplace to usługa, dzięki której będziemy mogli na Facebooku w prosty sposób sprzedawać i kupować produkty. Mówi się, że może to być spora konkurencja dla Allegro i OLX. Platformię wyróżnia kilka funkcji, które przemawiają na jej plus, jak np. możliwość wyszukiwania produktów najbliżej naszej lokalizacji, przechowywanie zapisanych produktów i historii zakupów oraz… brak opłat.

To właśnie ten drugi powód sprawia, że gros użytkowników cieszy się na wejście marketplace do Polski, bowiem prowizje na Allegro bywają dosyć wysokie. Serwis ułatwia tylko kontakt między sprzedawcą a kupującym, lecz nie pośredniczy w płatnościach.

Użytkownicy będą mogli również zgłaszać przedmioty niezgodne z regulaminem.

Facebookowa aplikacja została już udostępniona w 27 krajach na świecie, w tym 19 w Europie. Dotąd w Polsce sprzedaż na Facebooku funkcjonowała przede wszystkim w grupach sprzedażowych.

Czytaj więcej

Marketing i sprzedaż

Tom Hanks pokochał polskiego malucha

Od jakiegoś czasu media donosiły, że znany aktor, Tom Hanks, pochwalił się w sieci żartobliwym zdjęciem z Fiatem 126p. Tę informację wykorzystała Pani Monika Jaskólska i przeprowadziła niezwykle interesującą akcję na rzecz szpitala w Bielsku-Białej.

Joanna 🔎💻📝

Dodano

w dniu

Wszystko zaczęło się rok temu, gdy Tom Hanks przebywał w Budapeszcie i trafił tam na małe fiaty. Był nimi zauroczony i nawet zrobił sobie z jednym zdjęcie, co później upublicznił w mediach społecznościowych. Polacy z wielkim entuzjazmem zareagowali na wiadomość aktora i post został udostępniony w największych stacjach telewizyjnych i serwisach internetowych w Polsce.

I got a new car! Hanx

Post udostępniony przez Tom Hanks (@tomhanks)

Wtedy właśnie Pani Monika Jaskólska wpadła na pomysł, że wręczy aktorowi malucha w prezencie. Wszak jest to bardzo tani samóchd, jednak wymagał renowacji i przede wszystkim odpowiedniego transportu do Stanów Zjednoczonych, dlatego na ten cel Jaskólska zorganizowała zbiórkę wśród mieszkańców Bielska-Białej. Pani Monice pomagał znany rajdowiec, Rafał Sonik – wziął na siebie odpowiedzialność wyboru odpowiedniego modelu, a także został jednym ze sponsorów przedsięwzięcia.

Stało się. Wreszcie nasz polski maluch został dostarczony do odbiorcy – auto trafiło do Kalifornii, a wydarzeniu towarzyszyły media i doskonałe humory uczestników.

“Nie wiem, ile mil wytrzyma na kalifornijskich drogach, ale pocieszono mnie, że będę mógł go naprawić śrubokrętem i damskim paskiem od spodni. Jestem zachwycony, zszokowany i zaskoczony!” – rozbawił wszystkich aktor.

Zebrane pieniądze, które nie zostały wykorzystane w akcji, przekazano na bielski szpital pediatryczny. Na ten cel Tom Hanks podarował również swoją książkę z autografem. Licytacja książki jest wciąż aktualna.

Link do dokonywania wpłat: https://pomagam.pl/maluchdlatoma

Czytaj więcej

Marketing i sprzedaż

Metoda na znikających followersów na Instagramie

Osoby, które nie znają instagramowej społeczności i zasad funkcjonowania w tym serwisie, mogą być zdziwione, że w ciągu jednej nocy znika im olbrzymia liczba followersów. A wyjaśnienie tej zagadki jest bardzo proste.

Joanna 🔎💻📝

Dodano

w dniu

Wyobraź sobie, że chcesz zwiększyć rozpoznawalność swojej marki, więc wpadasz na pomysł, że stworzysz firmowy profil na Instagramie i w ten sposób pokażesz się światu. Robisz ładną grafikę, dołączasz ciekawy opis, starannie dobierasz hasztagi. Wrzucasz foto. Nagle dostajesz dziesiątki polubień zdjęcia, zaczyna Cię obserwować mnóstwo osób i myślisz “O rany, ale to proste!” lub “Ale mam świetną firmę, skoro zdobyłem tak szybko tylu followersów”.

Na drugi dzień część tych osób znika, więc wrzucasz kolejną grafikę, znowu sukces, ale i tym razem ci ludzie po czasie uciekają. Gdy sytuacja powtarza się wielokrotnie, wreszcie dociera do Ciebie, co jest grane. Uświadomiasz sobie, że ludzie dlatego Cię obserwują, bo liczą na follow4follow, a jeśli tego follow z Twojej strony nie będzie, to uciekną razem ze swoim lajkiem. Zresztą wielu z nich ucieknie nawet, gdy zrewanżujesz się followaniem.

 

Czujesz rozczarowanie. Często złość. I postanawiasz, że nie pozwolisz na kpiny z własnej osoby, więc będziesz sprawdzać, kto wycofuje się z obserwowania, mimo że Ty się zrewanżowałeś. Ale jak to zrobić? Oczywiście aplikacjami.

Jedną z łatwiejszych w obsłudzie aplikacji, która pozwoli sprawdzić, kto usunął nas z listy obserwowanych, a kto zaczął obserwować, jest Followers Assistant. W ten sposób mamy pogląd na to, czy dana osoba/marka została naszym followersem tylko na chwilę, prawdopodobnie w celu follow4follow.

Czy warto sobie tym zawracać głowę? Niektórzy pewnie powiedzą, że nie, jednak na pewno ta wiedza przyda się osobom, które dopiero wkroczyły w promowanie swojej firmy w social mediach.

Czytaj więcej

POLECANE

wiadomosci5 miesięcy temu

Limity i ograniczenia na Instagramie – poradnik dla początkujących

Masz nowe konto na Intagramie, ale Twoje posty finalnie nie wyglądają tak jak miały? Być może winę ponoszą limity, do...

Kariera i rozwój5 miesięcy temu

Nauka potocznego słownictwa w języku obcym

Czy zdarza ci się myśleć, że znasz jakiś język obcy, a gdy rozmawiasz z rodzimym użytkownikiem danego kraju, okazuje się,...

Kariera i rozwój6 miesięcy temu

Zadania, które wykona za Ciebie wirtualna asystentka

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, prędzej czy później nadejdzie moment, w którym ilość obowiązków i zadań do wykonania zacznie Cię...

Praca6 miesięcy temu

4 typy pracowników, na których trzeba uważać

Dobry pracownik jest dla przedsiębiorcy najcenniejszym elementem biznesu, dlatego znalezienie odpowiedniej osoby bywa czasochłonne i zdarza się, że na pozór...

Marketing i sprzedaż6 miesięcy temu

Marketplace od Facebook konkurencją dla Allegro?

Marketplace to platforma sprzedażowa na Facebooku. Od dawna dostępna jest za granicą, ale w Polsce pojawiła się dopiero kilka dni...

Marketing i sprzedaż6 miesięcy temu

Tom Hanks pokochał polskiego malucha

Od jakiegoś czasu media donosiły, że znany aktor, Tom Hanks, pochwalił się w sieci żartobliwym zdjęciem z Fiatem 126p. Tę...

Marketing i sprzedaż6 miesięcy temu

Metoda na znikających followersów na Instagramie

Osoby, które nie znają instagramowej społeczności i zasad funkcjonowania w tym serwisie, mogą być zdziwione, że w ciągu jednej nocy...

Popularne