Wsparcie na usługi prawne dla startupów od PARP
Według raportu „Polskie Startupy 2016” przygotowanego przez Fundację Start-up Poland, połowa start-upów finansuje swoją działalność wyłącznie ze środków własnych. Tymczasem istotnym warunkiem dynamicznego rozwoju nowopowstających przedsiębiorstw jest pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania, w tym w postaci inwestora kapitałowego.
Inwestorzy posiadają rozbudowaną strukturę oraz zatrudniają grono wysokiej klasy specjalistów. Start-upy często nie posiadają wiedzy i świadomości, jakie zagrożenia dla przedsiębiorstwa mogą się z tym wiązać oraz w jaki sposób można ich uniknąć. W celu poszerzenia wiedzy i umiejętności konieczne jest objęcie wsparciem tych przedsiębiorców. Wpłynie to na wzmocnienie ich pozycji negocjacyjnej w relacjach z inwestorem. Wsparcie takie jest szczególnie cenne m.in. przy zawieraniu umowy inwestorskiej.
Do kogo adresowane jest wsparcie?
Dla firm z sektora małych i mikro przedsiębiorstw
Dla podmiotów zarejestrowanych na terenie RP, a firma nie może mieć więcej niż 3 lata.
Dla firm które, są na etapie podpisywania umowy inwestycyjnej i posiadają już dokument potwierdzający nawiązanie wstępnej relacji z inwestorem.
Większe wsparcie finansowe dla start-upów z PFR
Co można uzyskać?
▪ Wsparcie prawne w zakresie analizy formalno-prawnej umowy inwestycyjnej wraz z oceną warunków ochrony prawnej oraz ryzyka prawnego z punktu widzenia Twojego biznesu
▪ Indywidualne doradztwo prawne w trakcie negocjacji warunków umowy inwestycyjnej
▪ Brak udziału własnego
▪ Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy wynosi 10 tys. zł i jest w 100% finansowana z budżetu państwa
▪ Usługę świadczoną przez jednego z wykonawców zakontraktowanych przez PARP
Gdzie się zgłosić po wsparcie?
Aby skorzystać z programu należy wypełnić prosty formularz kontaktowy. W chwili rozpoczęcia naboru PARP skontaktuje się z firmą. Przewidywany termin aplikowania to przełom sierpnia i września 2017 r.; przewidywany okres świadczenia usług wsparcia prawnego to wrzesień-listopad 2017 r.
Źródło: PARP / opracował MK