Pozostań z nami

Finanse

Dlaczego warto zainwestować w terminal płatniczy?

Jeśli jesteś właścicielem firmy, która nadal przyjmuje od klientów płatności jedynie w formie gotówki, to czas najwyższy to zmienić.

terminal płatniczy czy warto

Terminal płatniczy pozwoli na realizację transakcji bezgotówkowych przy wykorzystaniu karty płatniczej. Jego posiadanie to ogrom korzyści nie tylko dla działalności samego punktu handlowego czy usługowego, ale również dla potencjalnych klientów.

Możesz liczyć na większe zyski

Obiekty, które dysponują opcją płatności kartą, mają o wiele większą szansę na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Ich grupa rozszerza się przecież także o tych, którzy w portfelu zamiast gotówki noszą plastikowy pieniądz. Nie zawsze w pobliżu sklepu znajduje się bankomat, w którym można wypłacić gotówkę. Trzeba też wziąć pod uwagę, że każdego roku popularność transakcji bezgotówkowych wzrasta.

Zapewnij sobie bezpieczeństwo

Płatności dokonywane przy wykorzystaniu terminala płatniczego dają pewność i ochronę naszego zarobku. W kasie nie trzymamy gotówki – łupem złodzieja nie stanie się więc całodniowy utarg. Transakcje bezgotówkowe dają też szansę na minimalizowanie zjawiska tzw. manka w kasie, bo nie może być tutaj mowy o pomyłce podczas przyjmowania pieniędzy czy przy wydawaniu reszty – takie operacje nie mają przecież miejsca. Terminale płatnicze to również szansa na kontrolowanie osiąganych zysków. Każda transakcja zostaje zarejestrowana, co ułatwia wszelkie rozliczenia.

Gwarancja wygody i komfortu

Okazuje się, że płatności z użyciem karty płatniczej trwają nawet dwa razy krócej niż transakcje przy wykorzystaniu tradycyjnych pieniędzy. Akceptacja operacji przez terminal płatniczy trwa dosłownie kilka sekund. W tym czasie klient nie musi wyliczać odpowiedniej do zapłaty kwoty, a kasjer nie musi wydawać reszty. Kolejka do kasy znacznie się zmniejsza, dzięki czemu można obsłużyć o wiele więcej klientów. To z kolei przekłada się na osiągane zyski.

Idź z technologicznym postępem

Polska jest liderem, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę realizowanych transakcji bezstykowych. To takie, podczas których do akceptacji płatności nie jest wymagane wkładanie karty do terminala – wystarczy ją tylko przyłożyć. Co więcej, jeśli klient nie płaci za zakupy więcej niż 50 złotych, taka operacja zostanie zrealizowana bez konieczności wpisywania kodu PIN.

Klienci mają dzisiaj coraz większe wymagania. Oczekują przede wszystkim bezpieczeństwa i pełnego komfortu podczas dokonywania zakupów. Każdego roku wzrasta również liczba transakcji bezgotówkowych. Punkty, które jeszcze nie posiadają terminala płatniczego, powinny to jak najszybciej zmienić. Pamiętajmy, że te urządzenia mogą służyć do realizacji również innych operacji.

Przykładem może być funkcja Cash Back, która sprawia, że sklep staje się swoistym bankomatem – przy wykorzystaniu terminala klient może podczas zakupów również wypłacić gotówkę. Za pomocą terminala można również doładowywać telefony albo opłacać rachunki. To dodatkowa szansa na pozyskanie większej liczby klientów i rozszerzenie usług proponowanych w danym punkcie.

Tekst powstał w oparciu o treści ze strony firmy sprzedającej terminale pos –Paysquare

Publikujemy materiały dotyczące przedsiębiorczości, innowacji, technologii, reklamy oraz lifestyle.

Popularne