Pozostań z nami

Marketing i sprzedaż

Robert Lewandowski zmienił kolor włosów – nowa reklama?

Kilka dni temu Robert Lewandowski zaskoczył swoich fanów nową fryzurą. Zamieścił na Instagramie zdjęcie, na którym jest blondynem! To tylko fryzura, a w sieci rozgorzała dyskusja – dlaczego Lewy przefarbował włosy?

Życie Roberta Lewandowskiego śledzą media i fani z całego świata – tylko na Instagramie nasz najlepszy polski napastnik ma ponad 11 milionów followersów. Każde zdjęcie, które wrzuca do sieci, jest szeroko komentowane w serwisach społecznościowych, jednak jedna z jego ostatnich fotek wywołała zaszokowanie internautów i lawinę domysłów. Robert zmienił kolor włosów i jego kruczoczarne włosy pokrył popielaty blond.

Było trochę śmiechów, niedowierzania, użytkownicy tworzyli mem za memem, lecz potem pojawiły się pytania, dlaczego Robert to zrobił, skoro takie zachowanie jest do niego niepodobne. Owszem, reklamuje różne marki modowe, między innymi bierze udział w kampanii Vistuli. Ale we wszystkich reklamach Robert uchodzi za mężczyznę stawiającego na klasykę, stąd zaskoczenie, że postawił na taki nietypowy eksperyment.

O fryzurze reprezentanta Polski wspomniały nawet największe polskie stacje telewizyjne.

Pojawiło się mnóstwo głosów, że Robert na pewno sam z siebie nie zmienił koloru włosów i że prawdopodobnie jest to nowa kampania reklamowa. Brano pod uwagę kolejną odsłonę spotów dla Huawei – wg niektórych blond fryzura miała promować nową opcję w aparacie smartphona.

Użytkownicy nie mogli doczekać się, aby poznać prawdę, czy Lewandowski rzeczywiście zmienił kolor włosów, czy to efekt programu graficznego. Nie pomogło kolejne zdjęcie wrzucone przez Lewandowskiego na Instagram. Otóż strzelec Bayernu Monachium ma na fotografii czapkę, co tym bardziej podkręcało zainteresowanie mediów.

Back in the game tomorrow!👌

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Wszystko wyjaśniło się w dzisiejszym meczu Bayern-Augsburg. Lewandowski pojawił się na murawie w blondzie, co rzecz jasna zwróciło uwagę internautów na Twitterze. Wygląda na to, że za blondem Lewego nie stoi żadna kampania, a Robert zmienił fryzurę, bo… miał na to ochotę. I tym samym rozczarował branżę marketingową, która liczyła na spektakularny finał tajemniczej kampanii. Ale kto wie, może to jeszcze nie koniec?

Zawodowo zajmuję się digital PR-em. Podczas zwiedzania miast najbardziej zachwycają mnie bilboardy, a reklamy telewizyjne dla mnie mogłyby trwać w nieskończoność. Przygotowuję się do zostania cyfrowym nomadą - pierwszym celem są Filipiny, o ile pokonam lęk przed pająkami. Na razie jest 1:0 dla pająków.

Popularne