Pozostań z nami

Czy faktycznie jednak to podniesienie, w jakiś diametralny sposób zmieni sytuację ludzi ubogich, do których zmiana jest kierowana? Według Grzegorza Barana z kancelarii Baran & Pluta raczej nie – Biorąc pod uwagę wyliczenia matematyczne, czyli ile tak naprawdę osoba ta uzyska, to wyjdzie nam kwota 38 zł miesięcznie.

Zaskakujące zmiany w podatkach dochodowych. Firmy mogą zaprzestać inwestycji

Ekspert dodaje także, że liczba tych osób jest relatywnie niewielka, w porównaniu do wszystkich podatników – Pamiętajmy o tym, że w Polsce mamy 25 mln podatników podatku dochodowego od osób fizycznych, którzy ten podatek płacą także wg. skali podatkowej, czyli 18,32% na dzień dzisiejszy. Oprócz tego mamy jeszcze podatników, którzy płacą podatek liniowy, a także osoby, które rozliczają się na podstawie ryczałtu. Tak więc ulga podatkowa w wysokości 8 tys zł, jest skierowana do niewielkiej grupy podatników, ponieważ większość z nich osiąga większe dochody.

W jakim celu zatem rząd chce podnieść wysokość kwoty wolnej od podatku? – Zabieg rządu należy traktować bardziej jako marketingowy chwyt, aniżeli realną pomoc najuboższym – dodaje Grzegorz Baran.

marketnews24 / MK

Przedsiębiorca od dziecka. Już w podstawówce sprzedałem podręczniki i ... i teraz żałuję. Wciąż niespełniony zawodowo perfekcjonista. Publikując nie koloryzuję, piszę jak jest

Popularne