Pozostań z nami

Kryptowaluty

Ta firma oferująca kryptowaluty może być piramidą finansową. UOKiK ostrzega

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie przed firmą z Belize, która zachęca konsumentów do kupowania tzw. pakietów edukacyjnych, dzięki którym kupujący otrzymuje możliwość zarabiania na wprowadzeniu do systemu nowych osób.

piramida finansowa onelife network

UOKiK wydał dziś komunikat, w którym ostrzega przed firmą OneLife Network Limited z Belize, oferującą kryptowalutę OneCoin. Jak twierdzi urząd, spółka zachęca do kupowania tzw. pakietów edukacyjnych „OnLife” oraz „OneAcademy” oferując w ten sposób otrzymywanie korzyści materialnych za rekrutację nowych osób do systemu. Wg. urzędu może to być piramidą finansową, ponieważ konsument kupuje dany pakiet edukacyjny w zamian za możliwość otrzymania korzyści finansowych, a te uzależnione są od wprowadzenia nowych osób.

„Wraz z zakupionym pakietem edukacyjnym konsument otrzymuje żetony. Dzięki nim może nabyć kryptowalutę OneCoin. Pakiety kosztują od 110 euro do 27 500 euro. Każdy z konsumentów, który namówi inne osoby do kupna pakietów edukacyjnych, jest odpowiednio wynagradzany – tworzy się hierarchiczna struktura, w której wypłaty są możliwe, o ile ciągle będą przystępować kolejni uczestnicy.”

Jak przypomina UOKiK “Każdy system polegający na samofinansowaniu się konsumentów w ramach określonej grupy, może być piramidą finansową, a jak czytamy w komunikacie Urzędu Ochrony  Konkurencji i Konsumentów “system promocyjny typu piramida, jest zakazany”.

Przedsiębiorca od dziecka. Już w podstawówce sprzedałem podręczniki i ... i teraz żałuję. Wciąż niespełniony zawodowo perfekcjonista. Publikując nie koloryzuję, piszę jak jest

Czytaj więcej
Reklama

Popularne