Pozostań z nami

wiadomosci

Limity i ograniczenia na Instagramie – poradnik dla początkujących

Masz nowe konto na Intagramie, ale Twoje posty finalnie nie wyglądają tak jak miały? Być może winę ponoszą limity, do których się nie dostosowałeś.

#Hasztagi

To właśnie dzięki hasztagom Twoje zdjęcia docierają do większej liczby użytkowników. Jeśli zgłębiłeś już wiedzę na temat tego, jakie hasztagi są najpopularniejsze i przyciągają najwięcej użytkowników, wiedz, że trzeba też mieć świadomość ich limitów. Intagram blokuje posty, w których liczba hasztagów przekracza 30. Post zostaje wysłany, ale wszystkie hasztagi są ukrywane. Dlatego ważne jest, aby pilnować tej liczby, bo gdy ją przeoczymy i nie zauważymy, że hasztagi są niewidoczne, to polubień zdjęcia będzie dużo mniej. Ale to nie wszystko! Niektóre hasztagi, zwłaszcza te o zabarwieniu rasistowskim i pornograficznym, mogą doprowadzić do obniżenia Twoich zasięgów.

Posty

W postach również obowiązują limity. Nie można pisać zdań w nieskończoność. Nie tylko dlatego, że tak długa treść jest nieatrakcyjna dla instagramowego odbiorcy, ale również z powodu regulaminu Instagrama. Dopuszczalna długość posta to 2200 znaków ze spacjami. Gdy znaków będzie więcej, Intagram zastosuje podobną blokadę jak w przypadku hasztagów – treść posta zostanie usunięta. A gdy zdecydujesz się zaspamować serwis wrzucaniem jednego posta po drugim, na Twoje konto może zostać nałożona tymczasowa blokada i wówczas nic już nie wskórasz.

Followersi

Zastanawiasz się, jak wielu użytkowników możesz obserwować maksymalnie? Aż (lub dla niektórych “tylko”) 7500 osób. Zasada ta nie dotyczy kont, które zostały założone przed wprowadzeniem limitu. Ale to nie wszystkie ograniczenia dotyczące użytkoników, których chcesz obserwować. Otóż w ciągu godziny możesz dodać do obserwowanych tylko 60 profili. Jeśli nie zastosujesz się do tych zasad, możesz otrzymać tymczasową blokadę konta.

Serduszka

Klikanie polubień w postaci serduszek jest bardzo łatwe i szybkie, więc można się zagapić i nie zauważyć, że zbliżamy się do limitu polubień. A limit ten wynosi 60 serduszek na godzinę.

Komentarze

Magiczna liczba “60” tyczy się również liczby komentarzy, które możemy opublikować w ciągu godziny. Gdy próbujesz wielokrotnie przekraczać ten limit, dostaniesz okrojony limit w postaci 20 komentarzy na godzinę. Kolejne konsekwencje są dużo surowsze – tymczasowa blokada komentowania, która może trwać nawet kilka dni. Trzeba także pamiętać, aby nie powtarzać w wielu komentarzach tych samych treści, gdyż zostaną uznane za spam oraz o tym, że nie można oznaczać więcej niż 5 użytkowników.

Skomplikowane? Na pewno nie. Bardzo łatwo przyswoić te zasady i zdecydowanie warto, jeśli chcemy wykorzystywać to medium do rozwoju naszego biznesu. Blokady spowolniłyby zaplanowanowe kampanie reklamowe.

Zawodowo zajmuję się digital PR-em. Podczas zwiedzania miast najbardziej zachwycają mnie bilboardy, a reklamy telewizyjne dla mnie mogłyby trwać w nieskończoność. Przygotowuję się do zostania cyfrowym nomadą - pierwszym celem są Filipiny, o ile pokonam lęk przed pająkami. Na razie jest 1:0 dla pająków.

Czytaj więcej
Reklama
Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany by dodać komentarz Logowanie

Dodaj komentarz

Popularne