Pozostań z nami

Marketing i sprzedaż

Instagram – jak zdobyć followersów?

Instagram rośnie w siłę i zrzesza coraz więcej użytkowników. Poznaj sposób na to, by szybko i skutecznie zbudować bazę potencjalnych klientów ze swojej grupy docelowej na Instagramie! Stwórz silną markę z dużą grupą odbiorców bez wydawania ani złotówki na reklamę!

W dzisiejszych czasach, posiadanie profili społecznościowych swojego biznesu i marki to już obowiązek. Szczególnie ważnym wydaje się być Facebook, który zrzesza całą masę użytkowników i pozwala na dotarcie do najlepszej grupy docelowej. Jednak cięcie zasięgów i drogie reklamy sprawiają, że warto zainteresować się innym kanałem sprzedaży i skutecznego budowania marki, jakim jest Instagram.

Od czego zacząć budowanie marki na Instagramie?

  • Na początek postaw sobie cel – co chcesz osiągnąć korzystając z Instagrama? Dotrzeć do grupy docelowej? Pokazać swoje produkty? Sprzedawać coś bezpośrednio? Ocieplić wizerunek i pokazać kulisy firmy? Warto już na starcie naszego profilu jasno określić sobie, jakie przeznaczenie ma nasz Instagramowy profil. Jeśli chcemy zbudować profesjonalną, biznesową markę raczej odpuśćmy sobie zdjęcia obiadu z hashtagiem #foodporn.
  • Po drugie, zadbaj o spójność wrzucanych zdjęć. Podobny ton, kolorystyka, tematyka – takie profile najbardziej przyciągają uwagę i do takich profili najchętniej wracamy, bo wiemy czego – mniej więcej – możemy się spodziewać.
  • Po trzecie, wybierz chwytliwe zdjęcie profilowe (miniaturkę) i koniecznie zamieść krótki opis w BIO! Przede wszystkim skup się na wartości, jaką dajesz potencjalnym klientom. Badania wykazały, że zwracamy uwagę na pierwsze dwie, trzy linijki tekstu, więc wykorzystaj je jak najlepiej, by zachęcić użytkownika do dalszej eksploracji Twojego konta.

Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Już po tym, jak zastosujemy się do trzech powyższych zasad, czas na zdobycie wiernych fanów.

  1. CONTENT – jeśli poruszasz się w Internecie, na pewno spotkałeś się już z tym pojęciem. Content marketing to najważniejsze narzędzie w kieszeni marki. Każdego dnia dostarczaj wartość w dodawanych postach. Nie chodzi tu tylko o rabaty, ale również o wartość mentalną a czasem nawet wizualną i estetyczną. Jeśli sprawisz, że potencjalny klient wzruszy się, uśmiechnie, pomyśli „chcę to mieć” lub „chcę tak żyć” albo zaspokoisz w nim głód informacji – jest Twój.
  2. DOBREJ JAKOŚCI ZDJĘCIA – myślę, że ten punkt łatwo jest sobie wyobrazić. Reagujemy niechęcią na profile, które mają każde zdjęcie w innym rozmiarze, w innych kolorach, z inną czcionką. Nie obserwujemy kogoś, kto wrzuca fotografie zrobione 10 lat temu starym Sony Ericssonem. Jeśli – tak jak ja – nie potrafisz robić ładnych zdjęć, korzystaj z darmowych banków. Zwróć uwagę na rozmiar! Optymalny dla Instagrama jest kwadrat – wówczas wygląda dobrze zarówno na ekranie komputera, jak i na urządzeniach mobilnych. Postaraj się, by dobierane zdjęcia były związane z Twoją branżą.
  3. OPIS – o tak, to tutaj możesz wrzucić największą wartość. Reklama własnej firmy, marki osobistej, przedstawienie nowego produktu, nawiązanie więzi z odbiorcami, budowanie zaangażowania i wspieranie wiarygodności. Masz tutaj szerokie pole do popisu. Skończyła się era wrzucania „gołych” fotek w zamian za długie, inspirujące teksty pod zdjęciami.
  4. HASHTAGI – nie zapomnij „opisać” swojego zdjęcia słowami kluczowymi ze znaczkiem #. Dzięki dobremu oznaczeni, użytkownicy szukający danych treści będą znajdować Twoje zdjęcia, a stamtąd prosta droga do profilu. Jeśli Twoja marka działa na rynku polskim, postaraj się by słowa występowały w mianowniku, w naszym ojczystym języku. Czasem lepiej użyć mniej popularnych słów kluczowych, bo w tych najbardziej obleganych, nasze zdjęcie zniknie wśród miliona innych. Instagram ogranicza użycie hashtagów do 30 na jedno zdjęcie. TIP: Aby nie zaśmiecać opisu hashtagami, najlepiej jest je umieścić w pierwszym komentarzu pod postem. To wygląda zdecydowanie estetyczniej.
  5. GRUPA DOCELOWA – aby znaleźć swoją idealną grupę docelową, najlepiej zajrzeć do… konkurencji. Profile społecznościowe konkurencji dają nam wspaniały obraz tego, jak nasza nisza zachowuje się w warunkach Instagrama i czy w ogóle warto poświęcać czas na promocję w tym kanale. Osoby, które obserwują, lajkują i komentują zdjęcia konkurencji, po kilku odpowiednich zabiegach mogą stać się naszymi klientami.
  6. FOLLOW4FOLLOW – wiem, ta technika kojarzy się z latami dwutysięcznymi i niezbyt profesjonalnym marketingiem. Ale działa! Największe profile na Instagramie są budowane właśnie w taki sposób. Oczywiście nie chodzi o to, by lajkować przypadkowe zdjęcia i obserwować masę nieznajomych osób, a wrócić do… grupy docelowej. Jeśli polubimy profil naszego potencjalnego klienta, który jest zainteresowany postami konkurencji, istnieje szansa, że odwdzięczy się nam tym samym – polubieniem profilu i zainteresowaniem w przesyłane treści. Na dzisiaj, Instagram ograniczył możliwość obserwowania do maksymalnie 40 kliknięć na godzinę – jeśli przesadzisz, zostaniesz uznany za spamera i ta możliwość zostanie zablokowana. Ponadto, możesz obserwować maksymalnie 7500 osób.

Wykorzystaj powyższe rady mądrze – powodzenia w skutecznym budowaniu marki!

Przeczytaj takżehttps://ispolka.pl/blog-firmowy-czy-prowadzic-samodzielnie

Hej! Nazywam się Karolina Kaszub. Od wielu lat interesuję się rozwojem osobistym i budowaniem biznesu online. Na mojej stronie znajdziesz dużą dawkę motywacji, zdrowego lifestyle'u i psychologii sukcesu #BezŚciemy. Unikam pustych słówek i tanich frazesów sprzedawanych jako prosty sposób na wszystko.

Marketing i sprzedaż

Dlaczego warto inwestować w organizacje wydarzeń?

Powiedzmy sobie wprost. Żadna inwestycja w social media, e-mail marketing czy nieustanne i przestarzałe zaśmiecanie potencjalnego konsumenta ulotkami nie jest już tak efektowne jak jeszcze jakiś czas temu. Konsumenci oczekują teraz znacznie więcej! Aktywny udział w wydarzeniu, czy nawet zainteresowanie nim może okazać się znacznie lepszą promocją Twojej firmy!

Zatem… od początku!

Od dziecka wiemy, że najbardziej lubi spędzać czas na rozrywce i aktywnym spędzaniu czasu. Co jakiś czas przeglądamy zakładkę “Wydarzenia” w mediach społecznościowych, szukając coś co najbardziej nam będzie odpowiadać. W ten sposób zapoznajemy się z wieloma ofertami wykorzystania swojego czasu. Dzięki szerokiej rozbieżności wydarzeń, zawsze znajdziemy najatrakcyjniejsze dla nas rozwiązanie.

Niestety organizacja wydarzeń jest niedocenionym sposobem na promocję, ponieważ wygodniej nam zaplanować kampanię promocyjną. Jest to prostsze i tańsze do wykonania – w rzeczywistości jest to mit!  Dodatkowo rzadko kiedy agencje marketingowe informują nas o takiej możliwości oferując firmie jedynie “zwykłe” rozwiązania.

Czy organizacja wydarzenia jest dla każdej branży? 

Zdecydowanie – TAK! Prawdą jest, że dla piekarni nie zorganizujemy konferencji o zarządzaniu projektami IT, a dla kawiarni meczu piłki siatkowej – nikt nie jest na tyle “szalony”.  Jednak, gdy odpowiemy sobie na pytanie “Kto będzie uczestnikiem wydarzenia” oraz czy jest on spójny z odbiorcą naszych produktów/ usług, mamy połowę sukcesu planowania za sobą. Później wystarczy jedynie sprawdzić co  naszego odbiorce zainteresuje.

Organizacja wydarzenia jest trudna?

Nie, jeśli podejdziemy do niej odpowiednio wcześnie i dobrze zaplanujemy organizacje to będzie dla nas ogromną frajdą. Oczywiście – wszystko zależy od wielkości! Jednak pisząc ten artykuł skupiam się na mniejszych przedsiębiorstwach. Dużym ułatwieniem organizacji jest jeśli posiadamy miejsce, gdzie możemy je zorganizować. Nie tylko ułatwia nam to całą realizację, ale również znacznie zmniejszy nam koszty jakie mamy ponieść. Dodatkowo ważnym elementem jest co planujemy, czy potrzebujemy czyjeś pomocy, zaangażowania. Im więcej osób, tym praca może okazać się dla nas trudniejsza. Jednak tu ogromną rolą jest oczywiście czas jaki sobie wyznaczymy na organizację.

Tak jak wspomniałam powyżej – najważniejsza jest dobra organizacja pracy!

Co zrobić, gdy nie chcemy zajmować się organizacją? 

Jednym z najprostszych wydarzeń jest zlecenie organizacji wydarzenia agencji, która z pewnością ucieszy się z samego zapytania o ofertę. Jednak jest jeszcze mniej znane rozwiązanie – sponsorowanie. Pewnie nie raz widziałeś logotypy firm partnerskich na materiałach promocyjnych wydarzeń i wydaje Ci się, że sponsorują tylko duże firmy. Prawda jednak jest taka, że żeby Twoje logo pojawiło się na plakacie potrzebujesz około 4 -6 tys. (jednak tu również wszystko jest zależne od wielkości wydarzenia i oferty współpracy jaką kierują organizatorzy dla firm). Organizatorzy wydarzeń będą zdziwieni, jeśli sam zadzwonisz z prośbą o współpracę, uwierz mi, ale dzięki temu możesz wymagać więcej 😉

W Twojej głowie mogły rodzić się pytania “Jak dobrze zaplanować organizację wydarzenia“, “Jakie wydarzenia sponsorować” czy nawet “Jak wybrać tematykę wydarzeń“, na te pytania odpowiem już wkrótce w następnych publikacjach. Zapraszam do obserwowania.

 

 

Czytaj więcej

Marketing i sprzedaż

Marketplace od Facebook konkurencją dla Allegro?

Marketplace to platforma sprzedażowa na Facebooku. Od dawna dostępna jest za granicą, ale w Polsce pojawiła się dopiero kilka dni temu. Czy jest to realne zagrożenie dla Allegro?

Marketplace to usługa, dzięki której będziemy mogli na Facebooku w prosty sposób sprzedawać i kupować produkty. Mówi się, że może to być spora konkurencja dla Allegro i OLX. Platformię wyróżnia kilka funkcji, które przemawiają na jej plus, jak np. możliwość wyszukiwania produktów najbliżej naszej lokalizacji, przechowywanie zapisanych produktów i historii zakupów oraz… brak opłat.

To właśnie ten drugi powód sprawia, że gros użytkowników cieszy się na wejście marketplace do Polski, bowiem prowizje na Allegro bywają dosyć wysokie. Serwis ułatwia tylko kontakt między sprzedawcą a kupującym, lecz nie pośredniczy w płatnościach.

Użytkownicy będą mogli również zgłaszać przedmioty niezgodne z regulaminem.

Facebookowa aplikacja została już udostępniona w 27 krajach na świecie, w tym 19 w Europie. Dotąd w Polsce sprzedaż na Facebooku funkcjonowała przede wszystkim w grupach sprzedażowych.

Czytaj więcej

Marketing i sprzedaż

Tom Hanks pokochał polskiego malucha

Od jakiegoś czasu media donosiły, że znany aktor, Tom Hanks, pochwalił się w sieci żartobliwym zdjęciem z Fiatem 126p. Tę informację wykorzystała Pani Monika Jaskólska i przeprowadziła niezwykle interesującą akcję na rzecz szpitala w Bielsku-Białej.

Wszystko zaczęło się rok temu, gdy Tom Hanks przebywał w Budapeszcie i trafił tam na małe fiaty. Był nimi zauroczony i nawet zrobił sobie z jednym zdjęcie, co później upublicznił w mediach społecznościowych. Polacy z wielkim entuzjazmem zareagowali na wiadomość aktora i post został udostępniony w największych stacjach telewizyjnych i serwisach internetowych w Polsce.

I got a new car! Hanx

Post udostępniony przez Tom Hanks (@tomhanks)

Wtedy właśnie Pani Monika Jaskólska wpadła na pomysł, że wręczy aktorowi malucha w prezencie. Wszak jest to bardzo tani samóchd, jednak wymagał renowacji i przede wszystkim odpowiedniego transportu do Stanów Zjednoczonych, dlatego na ten cel Jaskólska zorganizowała zbiórkę wśród mieszkańców Bielska-Białej. Pani Monice pomagał znany rajdowiec, Rafał Sonik – wziął na siebie odpowiedzialność wyboru odpowiedniego modelu, a także został jednym ze sponsorów przedsięwzięcia.

Stało się. Wreszcie nasz polski maluch został dostarczony do odbiorcy – auto trafiło do Kalifornii, a wydarzeniu towarzyszyły media i doskonałe humory uczestników.

“Nie wiem, ile mil wytrzyma na kalifornijskich drogach, ale pocieszono mnie, że będę mógł go naprawić śrubokrętem i damskim paskiem od spodni. Jestem zachwycony, zszokowany i zaskoczony!” – rozbawił wszystkich aktor.

Zebrane pieniądze, które nie zostały wykorzystane w akcji, przekazano na bielski szpital pediatryczny. Na ten cel Tom Hanks podarował również swoją książkę z autografem. Licytacja książki jest wciąż aktualna.

Link do dokonywania wpłat: https://pomagam.pl/maluchdlatoma

Czytaj więcej

POLECANE

Marketing i sprzedaż1 miesiąc temu

Dlaczego warto inwestować w organizacje wydarzeń?

Powiedzmy sobie wprost. Żadna inwestycja w social media, e-mail marketing czy nieustanne i przestarzałe zaśmiecanie potencjalnego konsumenta ulotkami nie jest...

wiadomosci7 miesięcy temu

Limity i ograniczenia na Instagramie – poradnik dla początkujących

Masz nowe konto na Intagramie, ale Twoje posty finalnie nie wyglądają tak jak miały? Być może winę ponoszą limity, do...

Kariera i rozwój8 miesięcy temu

Nauka potocznego słownictwa w języku obcym

Czy zdarza ci się myśleć, że znasz jakiś język obcy, a gdy rozmawiasz z rodzimym użytkownikiem danego kraju, okazuje się,...

Kariera i rozwój8 miesięcy temu

Zadania, które wykona za Ciebie wirtualna asystentka

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, prędzej czy później nadejdzie moment, w którym ilość obowiązków i zadań do wykonania zacznie Cię...

Praca8 miesięcy temu

4 typy pracowników, na których trzeba uważać

Dobry pracownik jest dla przedsiębiorcy najcenniejszym elementem biznesu, dlatego znalezienie odpowiedniej osoby bywa czasochłonne i zdarza się, że na pozór...

Marketing i sprzedaż8 miesięcy temu

Marketplace od Facebook konkurencją dla Allegro?

Marketplace to platforma sprzedażowa na Facebooku. Od dawna dostępna jest za granicą, ale w Polsce pojawiła się dopiero kilka dni...

Marketing i sprzedaż8 miesięcy temu

Tom Hanks pokochał polskiego malucha

Od jakiegoś czasu media donosiły, że znany aktor, Tom Hanks, pochwalił się w sieci żartobliwym zdjęciem z Fiatem 126p. Tę...

Marketing i sprzedaż8 miesięcy temu

Metoda na znikających followersów na Instagramie

Osoby, które nie znają instagramowej społeczności i zasad funkcjonowania w tym serwisie, mogą być zdziwione, że w ciągu jednej nocy...

Marketing i sprzedaż8 miesięcy temu

Instagram – jak zdobyć followersów?

Instagram rośnie w siłę i zrzesza coraz więcej użytkowników. Poznaj sposób na to, by szybko i skutecznie zbudować bazę potencjalnych...

Zdrowie8 miesięcy temu

Firmowe mikołajki – jak nie popełnić gafy?

W wielu przedsiębiorstwach rokrocznie organizowane są firmowe mikołajki. Bardzo często tradycja wiąże się z losowaniem jednej osoby z firmy i...

Popularne