Connect with us

wiadomosci

IKEA skupuje używane meble – nowa strategia szwedzkiego giganta?

Meble z IKEA od wielu lat są cały czas modne. Konsumenci w Polsce i na świecie doceniają skandynawskie wzornictwo i funkcjonalność. Trudno jest znaleźć osobę, która nie miałaby choćby jednego dodatku, na przykład poduszki z IKEA.

Dodano

w dniu

ikea skupuje używane meble

Zaletą mebli z tego sklepu jest to, że nie trzeba wydawać dwóch pensji, aby kupić tam kanapę. Na rynku jest dostępnych również bardzo wiele mebli używanych z IKEA, w całkiem dobrych cenach. Wystarczy wejść na stronę komisu meblowego lub udać się na giełdę staroci.

Dlaczego meble z IKEA są tak popularne?

Meble z tej szwedzkiej sieci są doskonałym wyborem. Są pomysłowe, praktyczne i bardzo ułatwiają życie na co dzień. Wystarczy choćby spojrzeć na szafki w kuchni, które dzięki odpowiednim systemom zamykają się szybko i cicho. Pierwszy sklep Ikea został otwarty w Polsce w 1991 roku. Najpierw były wręcz oblegane, bo każdy chciał mieć choćby jedną rzecz z tego szwedzkiego sklepu meblowego. Posiadanie mebli z IKEA w pierwszych latach jej obecności w Polsce, było uznawane wręcz za luksus. Obecnie każdy może sobie na nie pozwolić i stały się niezwykle modne w naszym kraju. Ikea zawsze współpracowała z najlepszymi projektantami, więc nic dziwnego, że dostępne w ich sklepach aranżacje wnętrz zachwycają do dziś.

Ciekawa akcja w Australii

Dzięki aktualnie prowadzonej przez sieć Ikea akcji, meble używane mają szansę otrzymać drugie życie. Marka będzie odkupowała od zainteresowanych osób stare meble i odświeżała je.  Pewnie słysząc o takiej akcji, chciałbyś do niej dołączyć. Niestety na razie jest to niemożliwe. Ikea skupuje meble używane w tej chwili tylko i wyłącznie w Australii. Zdecydowała się na tego rodzaju ruch marketingowy, ponieważ szacuje się, że połowa mieszkańców Australii w 2017 roku wyrzuciła choć jeden mebel używany, bo nie potrafiła go w żaden sposób odnowić. Ikea wyczuła w tym potencjał i zdecydowała się przyjmować od konsumentów stare meble.

Jak można dołączyć do akcji?

Australijczycy, którzy chcieliby sprzedać używane meble, najpierw są zobowiązani do e-mailowego wysłania ich fotografii. Gdy pracownicy Ikea, dojdą do wniosku, że mebel używany jest dla nich odpowiedni, to zgłaszający otrzyma voucher o równowartości odkupionego mebla. Używane meble muszą być jednak samodzielnie przywiezione do magazynu IKEA w Sydney. W ten sposób kilka lat temu IKEA udało się odkupić w Japonii ponad 3,5 tys. mebli. Ciekawe, jakie rezultaty przyniesie w Australii oraz kiedy taka akcja zostanie zorganizowana w Polsce? Mamy nadzieję, że jak najszybciej.

Pasjonat prawa gospodarczego i cywilnego. Kilkukrotnie walczyła i wygrywała w sądach z największymi korporacjami w Polsce.

Popularne