Connect with us

Startup

Polski startup otrzyma od Unii 2 mln euro dotacji. Pokonał aż 1500 innych firm

Firma technologiczna Billon, oferująca innowacyjne rozwiązanie dla mikropłatności, pokonała niemal 1500 konkurentów z całej Unii w walce o dofinansowanie. Pieniądze przeznaczy na rozwój rozwiązań płatniczych dla biznesu i uruchomienie platformy płatności e-commerce na rynku polskim i brytyjskim.   

Dodano

w dniu

billon płatności

Billon to zaprojektowany w Polsce innowacyjny system mikropłatności, gwarantuje natychmiastowe transakcje między ludźmi na całym świecie. Dzięki zapisanym środkom w aplikacji, możemy transferować pieniądze bez pośredników. Rozwiązanie oparte jest na technologii blockchain, czyli rozproszonego rejestru (DLT –  Distributed Ledger Technology).

– Jako pierwsza firma na świecie stworzyliśmy funkcjonujące rozwiązanie płatnicze w oparciu o DLT, które wykorzystuje realne, lokalne waluty. We współpracy z bankami w Polsce oraz Wielkiej Brytanii zapisujemy w technologii rozproszonego rejestru polskie złote i funty. Teraz rozszerzamy ofertę, umożliwiając nie tylko wypłatę, ale też wydawanie pieniędzy online – mówi Robert Kałuża, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Billon.

Jak startup to tylko z Kulczykiem. InCredibles cieszy się ogromną popularnością

Billon otrzyma grant w wysokości blisko dwóch milionów euro z programu Komisji Europejskiej SME Instrument (Horyzont 2020). Firma stanęła w szranki z prawie 1500 innymi start-upami. Komisja Europejska swoją decyzję uzasadniła „rewolucyjnym potencjałem wykorzystania technologii Billon dla bezpośrednich płatności”. Umowa ma zostać podpisana za kilka tygodni.

Billon zapewnia brak konieczności posiadania rachunku bankowego, by móc korzystać z aplikacji i dokonywać transakcji bezgotówkowych. Pieniądze mają być przesyłane bezpośrednio pomiędzy użytkownikami. Firma stawia na ludzi młodych, którzy są aktywni cyfrowo.

„Spełniamy potrzeby ludzi młodych, zaangażowanych cyfrowo. W Polsce znakomita większość ludzi poniżej 18 roku życia nie ma konta w banku. Są aktywni, tworzą i chcą zarabiać na tym, co kochają. Dzisiejsze rozwiązania płatnicze dla tej grupy obejmują mało wygodne karty przedpłacone oraz, nieopłacalne z perspektywy twórcy, SMSy Premium – wyjaśnia Tadeusz Kuropatwińskidyrektor zarządzający obszarem Digital Payments – Platforma Billon oferuje w pełni cyfrowe rozwiązanie, które umożliwia wygodne i opłacalne zarabianie na swojej twórczości i rozwój pierwszego biznesu. Chcemy wspierać przedsiębiorczość młodych ludzi w epoce cyfrowej. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu rozwój naszych rozwiązań znacznie przyśpieszy – dodaje”.

Co zrobić, żeby Twój startup nie upadł? 5 praktycznych porad

Mimo, że póki co firma działa jedynie w Polsce i Wielkiej Brytanii, to planuje rozwój na skalę globalną i to właśnie miało znaczny wpływ na decyzję KE. Dodać należy, że Billon, wziął także udział w prezentacji „Start-upy w Pałacu” na którą zaproszony został przez Kancelarię Prezydenta. Ministerstwo Rozwoju zaś, „wysłało” Billon na targi w Hanowerze, jako jeden z najbardziej obiecujących polskich start-upów.

Źródło: materiały prasoweMK

Popularne