Pozostań z nami

Technologie

Dzięki tej aplikacji każdy może stać się muzykiem. Wystarczą tylko kolory i … pierścień

Mogłoby się wydawać, że nowe aplikacje mobilne już nie wywołają wśród użytkowników takiego zaskoczenia i zachwytu jak kilka lat temu, gdy pojawił się Snapchat, Endomondo, Shazam, Tinder czy Yanosik. A jednak jest inaczej.

aplikacja specdrums

Duże zaskoczenia dopiero się pojawią, ponieważ technika staje się coraz bardziej zaawansowana, co daje programistom olbrzymie pole do popisu. Przyjrzyjmy się dzisiaj, czym jest Specdrums – połączony z aplikacją smart pierścień do grania kolorami.

Nowość?

Aplikacji umożliwiających tworzenie muzyki na smartfonie lub tablecie jest tak naprawdę mnóstwo i da się z nich wyczarować piękne kompozycje. Dowodem na to był odcinek programu Kuba Wojewódzki, w którym wystąpił Radzimir Dębski i zagrał… na telefonie. Wyszło niesamowicie, sami zobaczcie. Radzimir użył dwóch aplikacji: Loopy HD oraz iMaschine.

Natomiast aplikacja Specdrums wymaga zastosowania dodatkowego przyrządu, jest to wspomniany wcześniej smart pierścień. I kolory.

specdrums

Foto: materiały prasowe specdrums

Jak to działa?

Aplikacja nie jest skomplikowana, dlatego bez problemu poradzą sobie z nią nawet dzieci, dla których może to być świetny sposób na kreatywne spędzanie czasu i oswajanie się z muzyką. Kolory niezbędne do stworzenia muzyki sprawiają, że aplikacja jest dla młodych jeszcze bardziej pociągająca. Pierścień ma za zadanie rozpoznawać kolory, do których przypisany jest konkretny dźwięk. Nie trzeba do tego używać klawiatury, jaką widzimy na zdjęciu. Pierścieniem można dotknąć praktycznie wszystkiego, co jest w określonych barwach – nawet bluzki, zeszytu lub ściany. Ale oczywiście nie obejdzie się bez smartfona z aplikacją, bowiem to smartfon będzie odtwarzał dźwięk, który przetworzy poprzez bezprzewodowe połączenie.

Foto: materiały prasowe specdrums

Nie lepiej kupić gitarę?

Malkontenci powiedzą, że lepiej kupić prawdziwy instrument. Pewnie tak, ognisko z przyjaciółmi przy dźwiękach gitary ma niepowtarzalny klimat. Jednak zdarzają się sytuacje, w których instrumentu nie ma pod ręką i wtedy taki wirtualny instrument okazuje się strzałem w dziesiątkę. Jest to również doskonała alternatywa dla drogich sprzętów (takich jak perkusja lub pianino), więc śmiało można spróbować swoich sił właśnie na aplikacji mobilnej, gdy chcemy stworzyć jakiś utwór z użyciem tych instrumentów. Ułatwia to zwłaszcza możliwość wykorzystania nawet kilku pierścieni, do których zaprogramowane będą dane dźwięki.

Sposób działania aplikacji i pierścienia został przedstawiony w poniższym filmie.

Nie przegap: Polski producent zaprezentował smart okno. Jakie możliwości dla biznesu?

Zawodowo zajmuję się digital PR-em. Podczas zwiedzania miast najbardziej zachwycają mnie bilboardy, a reklamy telewizyjne dla mnie mogłyby trwać w nieskończoność. Przygotowuję się do zostania cyfrowym nomadą - pierwszym celem są Filipiny, o ile pokonam lęk przed pająkami. Na razie jest 1:0 dla pająków.

Popularne